Wydarzenia-Jeżyki

Dzień Dinozaura

W tym dniu w grupie Jeżyki odbyły się zajęcia badawcze. Dzieci wspólnie eksperymentowali sprawdzając czy z jaja wykluje się dinozaur. Doświadczenie wywołało wśród dzieci ciekawość oraz wielkie zainteresowanie. Podczas indywidualnego doświadczenia, każdemu dziecku wykluł się inny dinozaur.

"Zamki i zamczyska"

Dzieci podczas zajęć dydaktycznych pracują w zespołach, budują zamki z dostępnych materiałów (pudełka, słomki, roki od papieru, bibuła, itp)

W krainie bajek "Droga do zamku"

Dzieci podczas zajęć edukacyjnych wykonują w grupach grę planszową. Próbują odnaleźć drogę do zamku, po drodze spotyka ich wiele niespodzianek.

Warsztaty czytelnicze

Warsztaty czytelnicze prowadzone przez pracownika Biblioteki Miejskiej Filia nr 25 w Łodzi. Dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai pt. "Przygody zajączka" oraz porozmawiały na temat przygód i postawy zajączka. Na koniec narysowały ulubioną scenę z bajki.

Prorgam edukacyjny "Czyste Powietrze wokół nas"

Grupa Jeżyki realizowała program antynikotynowy "Czyste powietrze wokół nas" pod patronatem Państwowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej. Podczas zajęć dzieci dowiedziały jakie są źródła dymy, w jaki sposób chronić się przed działanie dymu tytoniowego oraz jak dbać o własne zdrowie.

Wigilia w grupie Jeżyków

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Dzieci z grupy Jeżyki już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na okno, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. W tym dniu odbyło się spotkanie wigilijne w grupie, wspólne zabawy oraz zdobienie pierniczków.

Bal Jesieni

29.10.2020
Bal Jesieni

29.10.2020

W tym szczególnym dniu wszystkie dzieci z naszej grupy przybyły do przedszkola w kolorowych, jesiennych strojach. Wspólnie bawiły się skrzaty, muchomorki, liski, drzewa, jeżyki… śpiewając piosenki i tańcząc przy piosenkach o tematyce jesiennej. Oprócz tańców dzieci aktywnie uczestniczyły w różnorodnych zabawach.

Warsztaty czytelnicze

Dzieci uczestniczyły w warsztatach czytelniczych prowadzonych przez pracownika Biblioteki Miejskiej nr 5- "Biblioteka z Kotem". Przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć bajkę pt. "Pinokio" na podstawie teatru papierowego Kamishibai- czyli teatr ilustracji, obrazków.

Pasowanie na Przedszkolaka

W grupie Jeżyków odbyło się pasowanie na przedszkolaka nowo przyjętych dzieci. Serdecznie gratulujemy i witamy w gronie przedszkolaków.